• 28427579-88356280
  • 28427581
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

هوش تجاری به زبان آدمیزاد

هر کسب و کاری نیاز به آمار های دقیقی از میزان سود و زیان خود دارد، تا در آینده به موفقیت بیشتری برسد. برای رسیدن به این هدف نیاز است از ابزارهای تکتنولوژی محور استفاده کرد تا به این مهم دست یافت. هوش تجاری مفهومی است که این روزها به کمک سازمان ها برای تحقق اهداف شان آمده است.

هوش تجاری، Business Intelligence یا به اختصار BI یک فرآیند تکنولوژی محور برای تحلیل داده هاست. این فرآیند در نهایت به مدیران، صاحبان کسب و کار و تمام تصمیم گیرنده‌های اساسی یک کسب و کار، اطلاعاتی عملی می‌دهد. ابزارهای BI برای آنالیز و تحلیل داده‌ها به صورت‌های مختلفی ارائه می‌شود؛ مثلا گزارش، داشبورد، چارت، نقشه، گراف و تمام ابزارهایی که بتوانند اطلاعات و داده‌های خام را در قالب‌های بصری و قابل استفاده به نمایش درآورند.

در حقیقت هوش تجاری به شما به عنوان یک مدیر کمک می‌کند، بفهمید که چه عواملی در موفقیت یا شکست پروژه‌هایتان موثر است. همین باعث می‌شود که بتوانید بفهمید چه عواملی سود بیشتر برای شما رقم می‌زنند و چه عواملی سود کمتری برای شما به همراه دارند.

در تعریف ساده تر باید در مورد هوش تجاری سپند گفت: که یک مشاور به تمام معنا برای کسب و کارها است، که با کمک ارقام واقعی، میزان سود در گذشته، حال و آینده را مشخص می کند و راهکارهای ارزشمندی پیشنهاد می دهد، تا سود مجموعه به بیشترین نرخ بازدهی برسد.

 

هوش تجاری چند مرحله را شامل می شود که طی آنها اطلاعات اولیه شرکت دسته بندی و جمع آوری می شوند. پس از تجزیه و تحلیل شدن اطلاعات و بررسی های لازم به صورت داده های خلاصه شده و مفید، در قالب متن و عدد، نمودار، جدول و یا اشکال دیگر گزارش داده می شود. در این فرایند، تمام داده های شرکت در بازه های زمانی مختلف گردآوری و با هم مقایسه می شود. در نهایت پیش بینی هایی برای بهبود بازدهی شرکت در آینده صورت می گیرد.

هوش تجاری سپند طیف گسترده‌ای از ابزار، اپلیکیشن‌ و متدلوژی را در بر می گیرد که به یک سازمان کمک می‌کند که بتواند اطلاعات (Data) را از سیستم داخلی و منابع خارجی شرکت جمع‌آوری کند و آنها را برای تحلیل آماده کند. از مجموع این اطلاعات در نهایت یک گزارش تهیه می‌شود که به مدیر و تصمیم گیرنده نهایی سازمان تحویل داده می‌شود. مدیران با کمک چنین داده هایی می توانند، استراتژی آینده خود را مشخص کنند، شرکا و مشتریان را برای ادامه همکاری توجیه و ترغیب کنند، یا آنکه رقبا را از سر راه بردارند. دامنه سوالاتی که با سپند می‌توان به آن پاسخ داد فراوان هستند و در ادامه صرفا مثال‌هایی را مطرح می‌کنیم:

  • سود خالص فروش یک محصول خاص در سال گذشته چقدر بوده؟
  • فاکتورهای اساسی عملکرد فروش سازمان کدامند؟
  • چقدر فروش برای سال آتی پیش‌بینی می‌توان کرد؟
  • رضایت مشتریان چقدر است؟

با کمک سپند، سازمان می‌توانید عملکرد کاروکسب خود را بهبود داده و در رقابت پیش بیفتید و اهداف سازمانی خود را تحقق بخشید.

 


کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت تصمیم یاران بهینه سپند،Sepandbi می باشد.